Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Stawki za czynności radców prawnych i adwokatów

Regulacje ustawowe stawek

Opłaty za czynność radców prawnych oraz za usługi adwokatów są określone przez dwa odrębne rozporządzenia. Jednak ww. akty prawne pokrywają się ze sobą co do zasady w całości, a zatem wynagrodzenie adwokatów i radców prawnych jest ustalone na takim samym poziomie. Wynika to z faktu, że zarówno Kancelarię adwokackie jak i Kancelarie radcowskie świadczą usługi na tym samym, bardzo wysokim poziomie. Rozporządzenia w sprawie stawek za czynności zawodowych pełnomocników wydane są na podstawie odpowiednio ustawy o radcach prawnych oraz ustawy o adwokaturze. Prawodawca przewiduje jednak jedynie minimalne stawki za usługi profesjonalnych pełnomocników, nie są to stawki maksymalne tak jak w przypadku taks notarialnych. Jednocześnie istnieje przepis, który zezwala radcą prawnym oraz adwokatom, aby w szczególnie uzasadnionych przypadkach danego konkretnej sprawy zrezygnowali z wynagrodzenia w całości lub części. Dotyczy to jednak sytuacji nadzwyczajnych, dlatego ta możliwość nie jest nadużywana. 

Czego nie obejmują minimalne stawki prawników? 

Minimalne stawki nie dotyczą również usług prawnym świadczonych przez zawodowych Prawników, które nie polegają na prowadzeniu całego postępowania w oparciu o udzielone pełnomocnictwo, w szczególności polegających na sporządzeniu pisma procesowego, czy udzieleniu porady prawnej. Natomiast stawki minimalne są zróżnicowane w zależności od rodzaju sprawy. W przypadku roszczeń z powództw cywilnych stawki te ustalane są adekwatnie do wartości przedmiotu sporu, w innych sprawach opłaty są stałe.  W sprawach z urzędu, co może dziwić bowiem nie znajduje to żadnego uzasadnienia praktycznego, czy ustawodawczego stawki za czynności adwokatów i radców prawnych są niższe niż stawki zawodowych pełnomocników z wyboru. Sprawy z urzędu są bardzo nisko opłacane pomimo, że adwokat bądź radca prawny powinien prowadzić je z taką samą starannością jak sprawy z wolnego rynku. Z uwagi na ten fakt sprawy z urzędu nigdy nie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród  adwokatów i radców prawnych.

Prowadzenie spraw z urzędu przez Kancelarie

Misja zawodu radcy prawnego i adwokata przemawia jednak za tym, aby zawodowi pełnomocnicy prowadzili również takie sprawy, zwłaszcza gdy Klient osobiście zwraca się o taką pomoc.  Kancelaria Radcy Prawnego Joanny Orłowskiej-Paczek stara się uwzględniać prośby o poprowadzenie spraw z urzędu zawsze o ile jest to możliwe. Aby poznać szczegóły i uzyskać wycenę usługi Prawnej świadczonej przez radcę prawnego (takie same zasady przy usługach adwokatów) zapraszamy do naszej Kancelarii Radcy Prawnego w Jarosławiu. Pani mecenas prowadzi również Kancelarię w Przeworsku. Jedną z siedzib Kancelarii jest również miasto Rzeszów, w stolicy Podkarpacia mamy swoje biuru w samym centrum.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus