Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Stawki za czynności radców prawnych i adwokatów

Regulacje ustawowe stawek

Opłaty za czynność radców prawnych oraz za usługi adwokatów są określone przez dwa odrębne rozporządzenia. Jednak ww. akty prawne pokrywają się ze sobą co do zasady w całości, a zatem wynagrodzenie adwokatów i radców prawnych jest ustalone na takim samym poziomie. Wynika to z faktu, że zarówno Kancelarię adwokackie jak i Kancelarie radcowskie świadczą usługi na tym samym, bardzo wysokim poziomie. Rozporządzenia w sprawie stawek za czynności zawodowych pełnomocników wydane są na podstawie odpowiednio ustawy o radcach prawnych oraz ustawy o adwokaturze. Prawodawca przewiduje jednak jedynie minimalne stawki za usługi profesjonalnych pełnomocników, nie są to stawki maksymalne tak jak w przypadku taks notarialnych. Jednocześnie istnieje przepis, który zezwala radcą prawnym oraz adwokatom, aby w szczególnie uzasadnionych przypadkach danego konkretnej sprawy zrezygnowali z wynagrodzenia w całości lub części. Dotyczy to jednak sytuacji nadzwyczajnych, dlatego ta możliwość nie jest nadużywana. 

Czego nie obejmują minimalne stawki prawników? 

Minimalne stawki nie dotyczą również usług prawnym świadczonych przez zawodowych Prawników, które nie polegają na prowadzeniu całego postępowania w oparciu o udzielone pełnomocnictwo, w szczególności polegających na sporządzeniu pisma procesowego, czy udzieleniu porady prawnej. Natomiast stawki minimalne są zróżnicowane w zależności od rodzaju sprawy. W przypadku roszczeń z powództw cywilnych stawki te ustalane są adekwatnie do wartości przedmiotu sporu, w innych sprawach opłaty są stałe.  W sprawach z urzędu, co może dziwić bowiem nie znajduje to żadnego uzasadnienia praktycznego, czy ustawodawczego stawki za czynności adwokatów i radców prawnych są niższe niż stawki zawodowych pełnomocników z wyboru. Sprawy z urzędu są bardzo nisko opłacane pomimo, że adwokat bądź radca prawny powinien prowadzić je z taką samą starannością jak sprawy z wolnego rynku. Z uwagi na ten fakt sprawy z urzędu nigdy nie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród  adwokatów i radców prawnych.

Prowadzenie spraw z urzędu przez Kancelarie

Misja zawodu radcy prawnego i adwokata przemawia jednak za tym, aby zawodowi pełnomocnicy prowadzili również takie sprawy, zwłaszcza gdy Klient osobiście zwraca się o taką pomoc.  Kancelaria Radcy Prawnego Joanny Orłowskiej-Paczek stara się uwzględniać prośby o poprowadzenie spraw z urzędu zawsze o ile jest to możliwe. Aby poznać szczegóły i uzyskać wycenę usługi Prawnej świadczonej przez radcę prawnego (takie same zasady przy usługach adwokatów) zapraszamy do naszej Kancelarii Radcy Prawnego w Jarosławiu. Pani mecenas prowadzi również Kancelarię w Przeworsku. Jedną z siedzib Kancelarii jest również miasto Rzeszów, w stolicy Podkarpacia mamy swoje biuru w samym centrum.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus