Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Ustawa o radcach prawnych i ustawa o adwokaturze

Zastępstwo przed sądami przez radców prawnych i adwokatów 

Wykonywanie zawodu polegającego na świadczeniu  usług prawnych, w tym zastępstwie procesowym przed sądami przez profesjonalnych prawników należących do korporacji zawodowych adwokatów i radców prawnych podlega ścisłym regulacją o randze ustawowej. Przepisy te regulują zasady wykonywania zawodu, szkolenia przyszłych radców prawnych w toku aplikacji, a także wymieniają inne niż aplikacja ścieżki dojścia do zawodu. Inny ścieżki dojścia do zawodu prawnika posiadającego pełne uprawnienia to droga naukowa (potwierdzenia kwalifikacji teoretycznych poprzez uzyskania odpowiedniego stopnia naukowego), wykonywanie innego zawodu (sędziego, prokuratura, notariusz) lub droga zawodowa (posiadanie doświadczenia zawodowego zwalniającego z aplikacji).

Ustawa o zawodzie radcy prawnego 

Ustawa o radcach prawnych zawiera bardzo podobne regulację do ustawy o adwokaturze, nie mniej jednak należy pamiętać, że pomimo tych samym uprawnień są to dwa różne zawodu co przejawia się w nazewnictwie. Najistotniejszą różnicom jest to, że radcy prawni mają szerszą swobodę w zakresie form wykonywania zawodu, mogą bowiem świadczyć usługi prawne również w oparciu o umowę o pracę. W przypadku adwokatury pozostawanie w takim stosunku pracy jest niemożliwe (nie dotyczy to zatrudnienia w Kancelariach adwokackich lub radcowskich na stanowisku adwokata).

Odpowiedzialność dyscyplinarna 

Ustawy korporacyjne zawierają również zasady ponoszenia odpowiedzialności dyscyplinarnej, z tytułu naruszenia przez zawodowych zastępców procesowych zasad wykonywania zawodu, czy też zasad etyki. Uszczegółowienie zasad etyki zawierają natomiast kodeksy etyki zawodowej adwokata raz radcy prawnego. Są to dwa odrębne chociaż bardzo do siebie zbliżone pod względem regulacji kodeksy etyki. Ustawy korporacyjne regulują również zasady zachowania tajemnicy zawodowej. Warto zaznaczyć, że obowiązuje ona zarówno profesjonalnego prawnika jak i jego merytoryczny personel pomocniczy, a także pracowników obsługi administracyjnej. Natomiast kwestię dotyczące minimalnego wynagrodzenia adwokata oraz radcy prawnego regulują odrębne ustawy, podobnie jak stawki za czynności wykonywane w sprawie przez pełnomocników z urzędu. Ustawy korporacyjne regulują ponadto ustrój i zasady funkcjonowania samorządu zawodowego. Członkiem samorządu zawodowego radców prawnych są aplikanci radcowscy oraz radcy prawni, natomiast samorządu  adwokackiego aplikanci adwokaccy oraz adwokaci.

Pomoc zawodowego prawnika 

Jeżeli szukasz pomocy najlepiej zgłosić się do adwokata lub radcy, który prowadzi praktykę w miejscowości gdzie mieszkasz lub gdzie pracujesz albo prowadzisz firmę. W Jarosławiu, Przeworsku oraz Rzeszowie jest wielu adwokatów i radców, dlatego możesz wybrać prawnika, który spełni Twoje oczekiwania.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus