Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ustawa o radcach prawnych i ustawa o adwokaturze

Zastępstwo przed sądami przez radców prawnych i adwokatów 

Wykonywanie zawodu polegającego na świadczeniu  usług prawnych, w tym zastępstwie procesowym przed sądami przez profesjonalnych prawników należących do korporacji zawodowych adwokatów i radców prawnych podlega ścisłym regulacją o randze ustawowej. Przepisy te regulują zasady wykonywania zawodu, szkolenia przyszłych radców prawnych w toku aplikacji, a także wymieniają inne niż aplikacja ścieżki dojścia do zawodu. Inny ścieżki dojścia do zawodu prawnika posiadającego pełne uprawnienia to droga naukowa (potwierdzenia kwalifikacji teoretycznych poprzez uzyskania odpowiedniego stopnia naukowego), wykonywanie innego zawodu (sędziego, prokuratura, notariusz) lub droga zawodowa (posiadanie doświadczenia zawodowego zwalniającego z aplikacji).

Ustawa o zawodzie radcy prawnego 

Ustawa o radcach prawnych zawiera bardzo podobne regulację do ustawy o adwokaturze, nie mniej jednak należy pamiętać, że pomimo tych samym uprawnień są to dwa różne zawodu co przejawia się w nazewnictwie. Najistotniejszą różnicom jest to, że radcy prawni mają szerszą swobodę w zakresie form wykonywania zawodu, mogą bowiem świadczyć usługi prawne również w oparciu o umowę o pracę. W przypadku adwokatury pozostawanie w takim stosunku pracy jest niemożliwe (nie dotyczy to zatrudnienia w Kancelariach adwokackich lub radcowskich na stanowisku adwokata).

Odpowiedzialność dyscyplinarna 

Ustawy korporacyjne zawierają również zasady ponoszenia odpowiedzialności dyscyplinarnej, z tytułu naruszenia przez zawodowych zastępców procesowych zasad wykonywania zawodu, czy też zasad etyki. Uszczegółowienie zasad etyki zawierają natomiast kodeksy etyki zawodowej adwokata raz radcy prawnego. Są to dwa odrębne chociaż bardzo do siebie zbliżone pod względem regulacji kodeksy etyki. Ustawy korporacyjne regulują również zasady zachowania tajemnicy zawodowej. Warto zaznaczyć, że obowiązuje ona zarówno profesjonalnego prawnika jak i jego merytoryczny personel pomocniczy, a także pracowników obsługi administracyjnej. Natomiast kwestię dotyczące minimalnego wynagrodzenia adwokata oraz radcy prawnego regulują odrębne ustawy, podobnie jak stawki za czynności wykonywane w sprawie przez pełnomocników z urzędu. Ustawy korporacyjne regulują ponadto ustrój i zasady funkcjonowania samorządu zawodowego. Członkiem samorządu zawodowego radców prawnych są aplikanci radcowscy oraz radcy prawni, natomiast samorządu  adwokackiego aplikanci adwokaccy oraz adwokaci.

Pomoc zawodowego prawnika 

Jeżeli szukasz pomocy najlepiej zgłosić się do adwokata lub radcy, który prowadzi praktykę w miejscowości gdzie mieszkasz lub gdzie pracujesz albo prowadzisz firmę. W Jarosławiu, Przeworsku oraz Rzeszowie jest wielu adwokatów i radców, dlatego możesz wybrać prawnika, który spełni Twoje oczekiwania.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus