Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Uzasadnienie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Czym jest uzasadnienie wniosku o upadłość?

Uzasadnienie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej to dokument, który należy załączyć do ww. wniosku zawierający krótki opis okoliczności, które doprowadziły dłużnika do niewypłacalności oraz sytuacji finansowej dłużnika.

Wniosek taki możesz sporządzić samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do radcy prawnego, który zajmuje się upadłością konsumencką, szczegółowe informację znajdziesz na naszej stronie  dotyczącej upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Jeżeli interesuje Cię upadłość konsumencką w Krakowie to również zapraszamy na naszą stronę

Co powinno zawierać uzasadnienie wniosku o upadłość?

Uzasadnienie takie powinny wskazywać:

 • przyczyny niewypłacalności,
 • sytuację finansową, majątkową oraz rodzinną dłużnika,
 • stan zdrowia dłużnika, zwłaszcza, w sytuacji, gdy jest on niezdolny do pracy,
 • czynności jakie dłużnik podjął, w celu wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

Przyczyny niewypłacalności

Przyczyny niewypłacalności najczęściej są związane z:

 • chorobą lub wypadkiem,
 • utratą pracy,
 • nietrafioną inwestycją,
 • byciem ofiarą przestępstwa,
 • powiększeniem rodziny,
 • nierzetelnymi dłużnikami upadłego lub upadłością dłużników upadłego,
 • uzależnieniem od alkoholu, narkotyków lub hazardu.

Są to przykładowe przyczyny niewypłacalności. W praktyce mogą zaistnieć także inne przyczyny, które doprowadziły do niewypłacalności dłużnika.

Sytuacja finansowa i rodzinna dłużnika

W uzasadnieniu wniosku o upadłość należy krótko opisać aktualną sytuację finansową dłużnika, w szczególności możliwości zarobkowe. Ważne jest także wskazanie czy dłużnik posiada osoby na utrzymaniu.

Stan zdrowia dłużnika

Niewypłacalności dłużnika często jest spowodowana złym stanem zdrowia dłużnika, który nie może podjąć pracy. W uzasadnieniu wniosku najlepiej szczegółowo opisać na jakie choroby dłużnik cierpi i w jaki sposób się leczy lub podejmuje rehabilitację.

Informacja jakie czynności dłużnik podjął, w celu poprawy sytuacji finansowej

W uzasadnieniu dobrze jest opisać jakie działania dłużnik podjął w celu spłaty wierzycieli, np. próbował podjąć pracę lub przekwalifikować się.

Jak wprowadzić uzasadnienie wniosku do formularza?

Ze względu na ograniczona liczbę znaków w polu "uzasadnienie wniosku" najlepiej dołączyć osobny plik zawierający uzasadnienie do formularza wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Plik taki może mieć format PDF lub DOCX.

Kto może pomóc w sformułowaniu uzasadnienia wniosku?

Pomocy takiej udzielają adwokaci, radcy prawni oraz doradcy restrukturyzacyjny. Osoby takie mogą nie tylko sporządzić uzasadnienie do wniosku, ale złożyć wszystkie dokumenty do Sądu i reprezentować dłużnika w toku postępowania. Ze względu na informatyzację postępowania upadłościowego to duża wygoda dla dłużnika, zwłaszcza w przypadku braku umiejętności obsługi komputera. W takim przypadku nie jest konieczne posługiwanie się podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym, gdyż pełnomocnik może działać na podstawie zwykłego, papierowego pełnomocnictwa. Pamiętaj, że Twoim pełnomocnikiem co do zasady nie mogą być "Kancelarie upadłościowe" które nie są prowadzone przez adwokatów, radców prawnych lub doradców restrukturyzacyjnych.

Potrzebuje pomoc w sporządzeniu wniosku o ogłoszenie upadłości?

Nasz zespół radców prawnych może sporządzić dla Ciebie wniosek o upadłość oraz reprezentować Cię w toku całego postępowania.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus