Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Wina, a rozwód

Winny rozkładu pożycia małżeńskiego 

W niektórych przypadkach rozkład pożycia małżeńskiego następuje z winy jednego małżonka. Przyczynami takimi może być opuszczenie małżonka, ułożenie sobie przez jednego z małżonka życia z inną osobą lub też nawet jednorazowa zdrada. Działania powodujące winę małżonka mogą też być zarówno naganne pod względem etyczno-moralnym jak i realizować znamiona przestępstwa. Sytuacja taka następuje w szczególności w przypadku przemocy w rodzinie. Dowodami na okoliczność tego, że jeden z małżonków jest winny rozkładowi pożycia małżeńskiego mogą być filmy, zdjęcia, czy też zeznania świadków. Warto naznaczyć, że jeżeli stroną zależy na szybkim orzeczeniu rozwodu, w szczególności na tym, aby cała sprawa skończyła się na jednej rozprawie najlepszym rozwiązaniem będzie wzajemne porozumienie małżonków o nie orzekaniu w innym rozkładu pożycia małżeńskiego.

Skutki orzeczenia o winie 

Niewątpliwie orzeczenie rozwodu z ustaleniem kto jest winny rozkładu pożycia małżeńskiego odnosi skutki w sferze moralnej. Małżonek winny jest w pewnym sposób napiętnowany, a małżonek niewinny wyłączony z odpowiedzialności za rozkład pożycia małżeńskiego. Orzeczenie o winie ma również skutki w sferze obowiązku alimentacyjnego na byłego małżonka. Obowiązek alimentacyjny względem byłego małżonka nie istnieje w przypadku został on uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego. W przypadku gdy oboje z małżonków są uznani za winnych rozkładu pożycia małżeńskiego lub gdy oboje małżonkowi są uznani za niewinnych rozkładu pożycia małżeńskiego wówczas obowiązek alimentacyjny względem byłego małżonka powstaje tylko wówczas gdy małżonek ten znajduje się w stanie niedostatku. Natomiast małżonek niewinny rozkładu pożycia małżeńskiego może żądać zapłaty alimentów od byłego małżonka winnego rozkładu pożycia małżeńskiego niezależnie od tego czy znajduje się on w stanie niedostatku. W sprawach rozwodowych usługi zawodowego zastępstwa procesowego mogą świadczyć tylko prawnicy posiadający uprawnienia adwokata lub radcy prawnego. Decyzję o rozwodzie, a tym bardziej z orzekaniem o winnym rozkładu pożycia małżeńskiego warto dokładnie przemyśleć, gdyż rodzi ona ze sobą wyjątkowo istotne skutki z punktu widzenia życia osobistego oraz rodzinnego, oraz ma wpływ na prawidłowy rozwój psychiczny dzieci zrodzonych ze związku małżonków.

Kontakt z Kancelarią 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na wizytę w Kancelarii Radcy Prawnego w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie. Radca prawny sporządzi dla Ciebie pozew o rozwód lub poprowadzi Twoją sprawę w oparciu o udzielone pełnomocnictwo. Więcej informacji znajdziesz w kategorii prawo rodzinne, a także w zakładce rozwód.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus