Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Zawieszenie działalności gospodarczej

Kiedy warto zawiesić działalność?

  W niektórych przypadkach przedsiębiorcy na pewnie czas chcą zaprzestać wykonywania działalności gospodarczej. Oczywiście istnieje też możliwość zakończenia działalności gospodarczej i późniejsze jej wznowienie, jednak zawieszenie wiążę się z mniejszą ilością formalności i w niektórych sytuacjach może okazać się znacznie korzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy. W niniejszym artykule zostanie omówiona sytuacja przedsiębiorców podlegających ujawnieniu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej.

Jak zawiesić działalność? 

  W celu zawieszania działalności gospodarczej osoba fizyczna powinna złożyć stosowny wniosek do CEIDG. Okres zawieszenia jest ustalany przez zainteresowanego przedsiębiorcę, z tym zastrzeżeniem, że nie może to być okres dłuższy niż 24 miesiące. Nie mniej jednak przedsiębiorca ma prawo wznowić wykonywanie działalności gospodarczej przed upływem deklarowanego okresu zawieszenia. Okres ten ulega wydłużeniu w sytuacji gdy przedsiębiorca zawiesza działalność gospodarczą w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Warto jednak zauważyć, że zawieszenie działalności gospodarczej jest możliwe tylko wtedy, gdy była ona prowadzona przez okres co najmniej 6 miesięcy, w innym przypadku możliwe jest wyłącznie jej zakończenie. Przepisy przewidują również minimalny okres zawieszenia działalności gospodarczej, który wynosi 30 dni. Nie oznacza to jednak, że okres zawieszania musi być określony w pełnych miesiącach.

Skutki zawieszenia działalności

  W okresie zawieszenia działalności gospodarczej przedsiębiorca nie może prowadzić sprzedaży towarów i usług, a jedynie wykonywać czynności służące do zabezpieczenia źródeł przychodu. Do czynności takich należy między innymi utrzymanie stron internetowych, zabezpieczenie maszyn itp. W okresie zawieszenia przedsiębiorca nie ma natomiast obowiązku likwidacji kasy fiskalnej, nie zwalnia to jednak z obowiązku serwisowania takiej kasy. W związku z faktem, że przedsiębiorca nie prowadzi sprzedaży nie musi także składać deklaracji rozliczeniowych dotyczących podatku od towarów i usług, nie mniej jednak w przypadku powstania przychodu niezwiązanego z aktywną działalnością przedsiębiorcy lub poniesienia kosztów udokumentowanych fakturą VAT odpowiednio deklaracja VAT-7 lub VAT-7K powinna zostać złożona. Po wznowieniu działalności gospodarczej przedsiębiorca może użytkować nadal tę samą kasę lub kasy fiskalne. W okresie zawieszenia przedsiębiorca nie jest również zobowiązany do opłacania składek na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne.

Jak możemy pomóc? 

  Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie pomaga również indywidualnym przedsiębiorcom. Pomoc obejmuje wszelkie formalności związane z prowadzaniem firmy oraz reprezentację w postępowaniach spornych przed Sądem.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus