Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Zezwolenie na zawarcie małżeństwa

Małżeństwo 

 Zasadą jest, że małżeństwo można zawrzeć po ukończeniu 18 roku życia. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. W poprzednim stanie prawnym wiek umożliwiający zawarcie małżeństwa przez mężczyzn był podwyższony. Było to zrozumiałe ze względu na obowiązkową służbę wojskową. Obecnie istnieje możliwość zawarcia małżeństwa przez kobiety już w wieku 16 lat jednak muszą być ku temu spełnione dodatkowe przesłanki. Natomiast w przypadku mężczyzn nie ma możliwości obniżenia wieku umożliwiającego zawarcie związku małżeńskiego.

Jak wygląda postępowanie?

  Postępowanie w przedmiocie udzielenia przez Sąd zgody na zawarcie małżeństwa jest prowadzone w trybie nieprocesowym na podstawie przepisów kodeksu postępowania cywilnego. W celu uruchomienia procedury konieczne jest złożenie stosownego wniosku przez osobę uprawnioną. Sąd rozstrzyga przedmiotową sprawę w drodze postanowienia. Postanowienie takie nie może zostać zmienione ani uchylone co oznacza, ze jest ostateczne. W zezwoleniu na zawarcia małżeństw powinno zawierać określenia zarówno kobiety jak mężczyzny, którzy mają zawrzeć związek małżeński. W takich sprawach Sąd ma obowiązek wysłuchać zarówno przyszłych małżonków, jak i osoby im bliskie, takich jak rodzice. Fakultatywnie jeżeli Sąd uzna to za konieczne istnieje możliwość zlecenia kuratorowi Sądowemu sporządzenie wywiadu środowiskowego. W sprawie o udzielenie zgody na zawarcie małżeństwa mnogą zostać dopuszczone także inne dowody, w szczególności zaświadczenie na okoliczność, ze wnioskodawczyni jest w ciąży. Gdy postępowanie dotyczy osoby dotkniętej chorobą umysłową lub niedorozwojem umysłowym Sąd powinien dodatkowo wezwać lekarza psychiatrę na okoliczność stanu zdrowia Wnioskodawczyni. W sprawach tego rodzaju Sąd  powinien brać przede wszystkim pod uwagę to, aby rozstrzygniecie było zgodne z dobrem nowo-założonej rodziny. W przedmiotowym postępowaniu Wnioskodawczyni może występować przez pełnomocnika, z tym zastrzeżeniem, że nie wykluczy to obowiązku wysłuchania Wnioskodawczyni przez Sąd. Adwokat lub radca prawny jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej również w sprawach rodzinnych. Obowiązek ten dotyczy także innych prawników zatrudnionych w Kancelariach adwokackich lub radcowskich, a także personel administracyjny.

Kontakt z Kancelarią

  Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie pomaga w sprawach rodzinnych. Staramy się świadczyć usługi prawne na najwyższym poziomie przy uwzględnieniu delikatnego charakteru spraw rodzinnych.  W celu umówienia konsultacji zalecany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus