Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Świadczenie częściowe

Kiedy możliwe jest świadczenie częściowe? 

Zgodnie z kodeksem cywilnym możliwe jest wykonanie przez dłużnika świadczenia częściowego. W taki przypadku wierzyciel musi je przyjąć pomimo faktu, że nie jest to świadczenie pełne. Dotyczy to oczywiście co logiczne wyłącznie świadczeń podzielnych. Wyjątek od tej zasady dotyczy sytuacji, w których przyjęcie takiego częściowego świadczenia naruszałby interes wierzyciela. Dla przykładu dłużnik zobowiązał się wobec wierzyciela do dostawy paliwa, które wierzyciel chce przewieźć statkiem do innego kraju i sprzedać. Dłużnik dostarczył jedynie część paliwa. Wierzycielowi w tej sytuacji nie opłaca się wynajmować statku do przewozu, a otrzymane paliwo musi przechowywać co łączy się z dodatkowymi kosztami. Częściowe świadczenie przez dłużnika jest więc w tym przypadku niezgodne z interesem wierzyciela.  

Odmowa przyjęcie świadczenia przez wierzyciela 

W przypadku natomiast gdy wierzyciel bez przyczyny odmawia przyjęcia świadczenia częściowego od dłużnika od terminu gdy dłużnik zaoferował świadczenia częściowe wierzyciel będzie pozostawał w zwłoce. Skutkiem tego dłużnik będzie mógł się domagać odszkodowania z tytułu szkody jaką poniósł w skutek nieprzyjęcia świadczenia przez wierzyciela. Na szkodę tę składać się mogą, w szczególności koszty przechowywania świadczenia. Dla przykładu dłużnik zobowiązał się dostarczyć wierzycielowi 100 ton węgla, jednak na czas dostarczył jedynie 50 kg węgla, którego wierzyciel nie przyjął. W takim przypadku wierzyciel będzie musiał zwrócić dłużnikowi koszty jakie dłużnik poniósł w związku z odmową wierzyciela. Na te koszty może składać się np. koszt dostawy węgla, czy też dalszego magazynowania węgla przez dłużnika. Dodatkowo dłużnik może złożyć przedmiot świadczenia do depozytu sądowego, jednak tylko i wyłącznie w przypadku gdy przedmiot świadczenia nadaje się do złożenia w depozycie sądowym. Złożenie przedmiotu świadczenia w depozycie sądowym co do zasady prowadzi do wygaśnięcia zobowiązania.  Wniosek o złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego może sporządzić również adwokat lub radca prawny.

Ochrona interesów dłużnika oraz wierzyciela w prawie polskim

Przepisy kodeksu cywilnego oraz kodeksu postępowania cywilnego zawierają nie tylko uregulowania służące ochronie interesów wierzycieli, ale też słusznych interesów dłużnika. Z uwagi na ten fakt warto przed dokonaniem jakiejkolwiek istotnej czynności gospodarczej skonsultować się z prawnikiem. Nasza Kancelaria ma oddziały w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub indywidualną poradę prawną wystarczy zadzwonić lub napisać maila. 

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus