Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Aktualność formularzy urzędowych

Formularz urzędowy 

 W przypadku, gdy określone pisma musi zostać wniesione do Sądu na formularzu urzędowych wniesienia takiego pisma bez wykorzystania ww. formularza będzie powodować, ze Sąd wezwie do uzupełnienia braków formalnych w terminie 7 dni lub zwróci pismo wnioskodawcy, powodowi lub skarżącemu. W zamyśle ustawodawcy formularze maja stanowic ułatwienie na stron postępowania jednak w praktyce ze względu na ich niedoskonałość i niedopasowanie do każdego rodzaju postępowania bardzo często utrudniają pracę zawodowym zastępcą procesowym takim jak adwokaci lub radcy prawni.

Wybór formularza 

  Przy wyborze odpowiedniego formularza urzędowego ważne jest, aby zwrócić uwagę na jego aktualność. Wniesienie pisma sądowego na nieaktualnym formularzu uniemożliwia jego rozpoznawanie. Nie dotyczy to przypadków, gdy korzystanie z formularza jest fakultatywne, gdyż wówczas formularz traktowany jest jak zwykła forma pisma. Aktualne formularze można wybrać w budynku każdego Sądu. Formularze te znajdują się również na stronie internetowej sądów oraz na stronie  Ministerstwa Sprawiedliwości. Bardzo często jednak formularze zamieszczone na stronie Sądów są nieaktualne, gdyż strony te nie są aktualizowane. Źródłem formularzy urzędowych są także systemy informacji prawnej takie jak LEX oraz LexPolonica. Systemy te jednak również bywają zawodne i zawierają nieaktualne formularze. W związku z tym faktem najlepszym rozwiązaniem jest posiłkowanie się tekstem rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zawierającym aktualny wzór formularza. Używanie aktualnych formularzy jest szczególnie ważne w przypadku postępowań wieczystoksięgowym  oraz wpis oraz zmianę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Postępowania te mają charakter ściśle formalny, dlatego nawet mały, nieistotny z punktu merytorycznego błąd w postaci nieprawidłowego wypełnienia formularza może skutkować odrzuceniem pisma. Błąd taki może polegać nawet na niewykreśleniu rubryki, która nie zostanie uzupełniona.

Aktualność formularza

  W celu upewnienia się, że posiadamy aktualny formularz można skonsultować się z prawnikiem. Informacji w zakresie aktualności formularzy udzielają również pracownicy administracyjny sądu, tacy jak sekretarze sądowi.  Ostatecznie to Sąd lub referendarz sądowy w postanowieniu lub zarządzeniu poinstruuje stronę jaki formularz jest aktualny podając stosowne rozporządzanie.

Pomoc w wypełnieniu formularza

  Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie zajmuje się sporządzaniem wszelkiego rodzaju pism procesowych. W przypadku gdy jest to konieczne używane są formularze. Na naszej stronie znajdziesz również inne materiały przydatne przy rozpoznaniu problemów prawnych. Zapraszamy również do osobistych konsultacji w Kancelarii.  

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus