Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Hipoteka

Na czym polega hipoteka? 

Hipoteka to forma zabezpieczenia rzeczowego. Takie zabezpieczenie najczęściej jest stosowane przy zakupie domu i mieszkania na kredyt. Hipoteka to ograniczone prawo rzeczowe do nieruchomości polegające na tym, że właściciel tego prawa (wierzyciel) może żądać zaspokojenia. Hipoteka ma charakter akcesoryjny oznacza to, że jest nierozerwalnie związana z wierzytelnością, którą zabezpiecza. W przypadku zabezpieczenie hipotecznego wierzyciel może żądać zaspokojenia swojego zobowiązania zarówno z majątku osobistego dłużnika (a także osób odpowiedzialnych za dług, np. poręczycieli) oraz z nieruchomości zabezpieczonej hipoteką niezależnie od tego kto jest jej właścicielem. Zbycie nieruchomości nie ma wpływu na istnieje hipoteki. Dlatego właśnie zasadą jest jawność hipoteki, oznacza to, że ta forma zabezpieczenia wymaga wpisu do ksiąg wieczystych nieruchomości. Dlatego właśnie przed nabyciem nieruchomości należy sprawdzić stan prawny nieruchomości, co pozwala na uniknięcie przykrych niespodzianek związanych z obciążeniem hipotecznym nieruchomości.

Forma ustanowienia hipoteki 

Forma ustanowienia hipoteki nie jest całkowicie dobrowolna. O ile w zakresie oświadczenia wierzyciela nie wymagana jest forma aktu notarialnego, to w przypadku właściciela nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie wierzytelności (hipoteka) konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego. Nie dotyczy to jednak hipoteki ustanawianej na rzecz banku, gdzie wystarczającym jest forma pisemna tej czynności. Hipoteka jest skuteczna od dnia złożenia wniosku o wpis (w przypadku gdy wnioski o wpisanie dwóch hipotek zostały złożone w tym samym dniu o pierwszeństwie mogą decydować godziny i minuty). Hipoteka powinna określać przedmiot obciążenia i wysokość zabezpieczenia jeżeli jest to hipoteka kaucyjna (zabezpieczenie do pewnej kwoty) oraz określać wierzytelność którą zabezpiecza, ewentualnie stosunek prawny, z którego zobowiązania zabezpiecza.

Zalety hipoteki 

Przede wszystkim wierzyciel hipoteczny korzysta z pierwszeństwa zaspokojenia przed wierzycielami osobistymi dłużnika. Oznacza to, że interesy wierzyciela są zabezpieczone w znacznie większym zakresie. W przeciwieństwie do wierzycieli osobistych nie ma dla niego również znaczenia przejście prawa własności nieruchomości na rzecz innego podmiotu. Sprawy z zakresu prawa rzeczowego są wyjątkowo ważne, dlatego warto takich przypadkach zwrócić się do adwokata lub radcy prawnego, który udzieli wszechstronnej informacji na ten temat. Zapraszam do mojej Kancelarii gdzie wspólnie ze swoim zespołem Prawników postaram wskazać najkorzystniejszą z punktu widzenia Klienta ścieżkę postępowania. Nasze biura znajdują się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus