Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Jak wykazać wysokość szkody?

Ciężar dowodu w zakresie wysokości szkody  

Zgodnie z ogólną normą zawartą w art. 6 kodeksu cywilnego to na powodzie ciąży ciężar udowodnienia  faktów na podstawie których opiera swoje roszenie. Nie zawsze jest to łatwe. Bardzo często jest wręcz przeciwnie i wykazanie wysokości szkody wymaga dużej wiedzy technicznej i udziału specjalisty. W niektórych sytuacjach wystarczające jest powołanie rzeczoznawcy majątkowego. Najtrudniejszym zadaniem zwykle jest udowodnienie utraconych przez poszkodowanego korzyści. Jest tak dlatego gdyż szkoda o takim charakterze ma mniej lub bardziej charakter hipotetyczny dotyczy bowiem dochodów, które zdaniem poszkodowanego uzyskałby gdyby nie działanie sprawcy.

Praktyka prawników w USA

W Stanach Zjednoczonych bardzo często prawnicy są również specjalistami z innej, pozaprawnej dziedziny wiedzy takiej jak medycyna czy budownictwo. Takie przygotowanie umożliwia takim prawnikom wszechstronne rozumienie toczącego się postępowania, co zapewnia należytą specjalizację. Jest to ciekawy model kształcenia który powinien również być zaimplementowany do polskich realiów.

Jak wykazać wysokość szkody?

W pozwie powinny się znaleźć szczegółowe wyliczenia dotyczące wysokości powstałej szkody oraz utraconych korzyści oparte na materiale dowodowym. Bardzo często konieczne jest także powołanie w treści pozwu wiedzy specjalistycznej. Żądania powoda powinny być jednak formułowane w sposób prosty i przejrzysty, a informacje techniczne przełożone na język, który będzie w stanie zrozumieć osobą nie będąca specjalistą w danej dziedzinie. Powód może również wnosić, aby powołać na świadka osobę, która sporządziła dokumentację techniczną, taką jak operat szacunkowy na okoliczność jego treści. W takim przypadku gdy Sąd uwzględni żądanie powoda w tym zakresie taki specjalista zostanie przesłuchany i będzie mógł wyjaśnić treść swoich opinii. W przypadku powstania wątpliwości lub gdy druga strona procesu tego żąda może być również powołany biegły sądowy. Taka osoba nie jest związaną z żadną ze stron, gdyż działa na zlecenie Sądu. Nie mniej jednak w niektórych sprawach najlepiej, aby  odpowiednio się przygotować jeszcze przed wszczęciem procedury sądowej zasięgnąć opinii specjalisty. Z wiedzy takiego specjalisty może korzystać również adwokat lub radca prawny.

Współpraca Kancelarii ze specjalistami z różnych dziedzin wiedzy

Nasza Kancelaria w miarę możliwości współpracuje z rzeczoznawcami majątkowymi oraz innymi specjalistami. Osoby takie stanowią istotną pomoc w toczących się postępowaniach, w szczególności wyjaśniają treść opinii sporządzonych przez biegłych lub zgłaszają zastrzeżenia do tych opinii. Nasza Kancelaria znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Spotkanie można umówić telefonicznie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus