Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Karencja ubezpieczeniowa

Czym jest karencja ubezpieczeniowa? 

 Pojęcie karencji ubezpieczeniowej jest bardzo istotne z punktu widzenia warunków odpowiedzialności Zakładu Ubezpieczeń. Karencje najlepiej zdefiniować jako okres od zawarcia umowy ubezpieczenia, lub też opłacenia pierwszej składki z jej tytułu w zależności od postanowień umowy oraz dokumentów stanowiących jej integralną części (ogólne warunki umowy), a rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej. Funkcją karencji ubezpieczeniowej jest zapobieżenie przypadkom zawierania umów ubezpieczonych w celu uzyskania odszkodowania, gdy ryzyko zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego znane ubezpieczonemu jest znacznie wyższe, niż to które ujawnił on ubezpieczycielowi. Karencja minimalizuje ryzyko ubezpieczyciela w zakresie oceny, w szczególności stanu zdrowia ubezpieczonego. Umowy ubezpieczeniowe są zwykle bardzo skomplikowane podobnie jak ogólne warunki umów, które są doręczane Konsumentowi przy zawarciu umowy. W związku z tym m faktem warto skonsultować się w zakresie interpretacji takiej umowy z adwokatem lub radcą prawnym.

W czyim interesie ustanawiana jest karencja? 

  Karencja niewątpliwie chroni interesy wierzyciela. Dla przykładu Konsument chce ubezpieczyć się na wypadek śmierci. Zgodnie z ofertą zaproponowana przez Zakład Ubezpieczeń w przypadku, gdy ze względu na stan zdrowia umrze jego rodzinie zostanie wypłacone odszkodowanie. Ubezpieczony celowo zataja stan swojego zdrowia w celu uniknięcia odmowy zawarcia ww. umowy. Oczywiście w takim przypadku osoba ta może odpowiadać za oszustwo, gdyż wprowadziła Zakład Ubezpieczeń w błąd, w celu zawarcia umowy ubezpieczenia. Nie mniej jednak karencja ubezpieczeniowa zapewni ubezpieczycielowi dodatkową ochronę, gdyż odszkodowanie będzie należne dopiero po opłaceniu przez ubezpieczonego składek za określony okres. Oczywiście podany przykład jest skrajny, znacznie częściej dochodzi do sytuacji, że Konsument nie posiada wiedzy na temat swojego stanu zdrowia, a badania przeprowadzane na potrzeby ustalenia ryzyka ubezpieczeniowego są niewystarczające. Dlatego właśnie karencja ubezpieczeniowa jest instytucją znaną i dopuszczalną przez orzecznictwo. Karencja ubezpieczeniowa nie jest uznana za klauzule abuzywną, oczywiście jeżeli jest sformułowana w odpowiedni sposób nie naruszając obowiązującego prawa.  Najczęściej też karencja ubezpieczeniowa nie obejmuje nieszczęśliwych wypadków. Takich zdarzeń nie można przewidzieć, dlatego też nie jest uzasadnionym gospodarczo działanie, aby również co do takiego rodzaju zdarzenia ubezpieczeniowego miała zastosowanie omawiana instytucja.

Chcesz uzyskać indywidualną poradę prawną? 

  Kancelaria znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Ja i współpracujący ze mną prawnicy chętnie pomagamy w sprawach z zakresu ubezpieczeń zbiorowych oraz indywidualnych. Serdecznie zapraszamy.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus