Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Koszty procesu w sprawie o alimenty

Zwolnienie z kosztów sądowych 

 W przypadku wytoczenia powództw o alimenty nie jest pobierana opłata sądowa. Dotyczy to jednak wyłącznie pozwu o ich zasądzenie lub podwyższenie, a nie znajduję zastosowanie w zakresie powództw o obniżenie tego obowiązku lub stwierdzenie jego wygaśnięcia. W sprawie o alimenty warto skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego. Prawnik może sporządzić sam pozew lub też reprezentować stronę w całym postępowaniu w oparciu o pełnomocnictwo procesowego (w tym na rozprawie). Od takiego pełnomocnictwa nie jest należna opłata skargowa. W takim przypadku należy się jednak liczyć z obowiązkiem zapłaty honorarium dla prawnika.

Stawka radcy prawnego lub adwokata 

  W przypadku gdy pełnomocnik reprezentuję stronę uprawnioną do alimentów podstawowa stawka minimalna jest ustalona na kwotę 120 zł. Jest to stawka minimalna, a więc pełnomocnik może zażądać wyższego wynagrodzenia za przyjęcie sprawy. W przypadku natomiast gdy pełnomocnik reprezentuję stronę zobowiązaną do alimentacji stawka jest znacznie wyższa, a jej wysokość jest uzależniona od wartości przedmiotu sporu. W sprawie o alimenty wartość przedmiotu sporu ustala się jako sumę świadczeń za jeden rok. Warto pamiętać, ze w przypadku pozwu o podwyższenie lub obniżenie alimentów przy ustaleniu wps będzie brana tylko pod uwagę kwota zmniejszenia lub zwiększenia obowiązku alimentacyjnego.

Zwrot kosztów procesu 

  W przypadku przegrania sprawy o alimenty strona wygrywająca ma prawo żądać zwrotu kosztów procesu. W ustawie o kosztach sądowych zawarta jest szczególna regulacją w tym zakresie jeżeli chodzi o sprawy o alimenty. Polega ona na tym, ze w przypadku gdy strona uprawniona wygra powództwo o alimenty może się domagać zwrotu kosztów wynagrodzenia pełnomocnika ustalonego na podstawie wartości przedmiotu sporu. Strona zobowiązana natomiast może domagać się zwrotu wyłącznie niższej stawki stałej. W orzecznictwie Sądu Najwyższego aktualny jest również pogląd, że w sprawie z urzędu adwokat lub radca prawny jest uprawniony do stawki ustalonej na podstawie wartości przedmiotu sporu nawet jeżeli strona zobowiązana nie została obciążona kosztami procesu. Jeżeli chodzi natomiast o koszty pełnomocnika z wyboru to Sądy bardzo często dokonują wzajemnego zniesienia kosztów procesu. Jest to wyjątkowo niekorzystne dla strony uprawnionej do alimentów korzystającej z usług adwokata lub radcy prawnego.

Skontaktuj się z Nami w razie wątpliwości lub z inną Kancelarią 

  Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie pomaga w sprawach alimentacyjnych. Pomoc prawna dotyczy zarówno osób uprawnionych do alimentacji jak i tych które dążą do ustalenia, że obowiązek alimentacyjny wygasł.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus