Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Opłata sądowa

Kiedy musimy wnieść opłatę wpisową? 

Przy wniesieniu pozwu lub wniosku w postępowaniu nieprocesowym, czy środka odwoławczego  musimy liczyć się z obowiązkiem wniesienia wpisowej opłaty sądowej. Opłata ta jest zróżnicowana w zależności od rodzaju pisma, które składamy do Sądu. Niektóre pisma są zwolnione z tego obowiązku, większość jednak podlega tej opłacie. Opłatę tą możemy wnieść na konto Sądu, które znajdziemy na stronie internetowej tegoż Sądu, tak jest również w przypadku Sądu Rejonowego w Jarosławiu, Przeworsku, czy Rzeszowie. Możemy również uiścić opłatę sądową w kasie danego Sądu, otrzymamy wówczas potwierdzenie wniesienia opłaty, które jako dowód jej uiszczenia należy dołączyć do danego pisma. W każdym Sądzie Rejonowym możemy również zakupić znaczki opłaty skarbowej. Nie ważne w jakim Sądzie dokonamy zakupu, znaczki te maja wszędzie taką samą moc. Możemy np. kupić znaczki opłaty sądowej w Sadzie Rejonowym w Przeworsku, a wykorzystać je przy wniesieniu pisma do Sądu Rejonowego w Jarosławiu, jest to obojętne. Znaczki naklejamy na pismo, które podlega opłacie, najlepiej na pierwszej stronie, w miejscu dobrze widocznym dla czytającego. Znaczki muszą oczywiści odpowiadać wartości należnej za wniesienia danego pisma.

Wysokość opłaty sądowej 

Wysokość opłaty sądowej w sprawach o zapłatę jest uzależniona od wartości przedmiotu sporu stanowi bowiem 5 procent w.p.s. Jeżeli nie wniesiemy należnej opłaty Sąd wezwie nas do uzupełnienia braku w tym zakresie w terminie 7 dni pod rygorem zwrotu wniosku lub pozwu. Termin ten liczy się od doręczenia powyższego wezwania. Jeżeli nie zmieścimy się w terminie możemy wnosić o przywrócenie tegoż terminu. Jeżeli natomiast wniesiemy prawidłowo opłatę Sąd nada sprawie biegu, co oznacza, że sprawa będzie rozpatrzona, w przeciwnym przypadku Sąd zwróci pozew, czy wniosek z postępowania nieprocesowego, a nasze pismo nie wywoła żadnych skutków prawnych, bowiem nie będzie procedowane.

Powierzenie sprawy adwokatowi lub radcy prawnemu

Aby w sposób najszerszy zabezpieczyć swoje interesy i mieć pewność, że opłata zostanie wniesiona w prawidłowej wysokości i w prawidłowej wysokości można powierzyć tę sprawę adwokatowi lub radcy prawnego. Starsi prawnicy zwykle korzystają ze znaczków opłaty sądowej, natomiast młodsi adwokaci i radcy prawni zwykle wykonują przelew na konto Sądu w imieniu strony.

Gdzie można kupić znaczki opłaty sądowej? 

Znaczki opłaty sądowej można kupić w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu, przy ul. Jana Pawła II 11, w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, przy ul. Lwowskiej 9 oraz w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, przy ul. Kustronia 4.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus