Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Opłata sądowa

Kiedy musimy wnieść opłatę wpisową? 

Przy wniesieniu pozwu lub wniosku w postępowaniu nieprocesowym, czy środka odwoławczego  musimy liczyć się z obowiązkiem wniesienia wpisowej opłaty sądowej. Opłata ta jest zróżnicowana w zależności od rodzaju pisma, które składamy do Sądu. Niektóre pisma są zwolnione z tego obowiązku, większość jednak podlega tej opłacie. Opłatę tą możemy wnieść na konto Sądu, które znajdziemy na stronie internetowej tegoż Sądu, tak jest również w przypadku Sądu Rejonowego w Jarosławiu, Przeworsku, czy Rzeszowie. Możemy również uiścić opłatę sądową w kasie danego Sądu, otrzymamy wówczas potwierdzenie wniesienia opłaty, które jako dowód jej uiszczenia należy dołączyć do danego pisma. W każdym Sądzie Rejonowym możemy również zakupić znaczki opłaty skarbowej. Nie ważne w jakim Sądzie dokonamy zakupu, znaczki te maja wszędzie taką samą moc. Możemy np. kupić znaczki opłaty sądowej w Sadzie Rejonowym w Przeworsku, a wykorzystać je przy wniesieniu pisma do Sądu Rejonowego w Jarosławiu, jest to obojętne. Znaczki naklejamy na pismo, które podlega opłacie, najlepiej na pierwszej stronie, w miejscu dobrze widocznym dla czytającego. Znaczki muszą oczywiści odpowiadać wartości należnej za wniesienia danego pisma.

Wysokość opłaty sądowej 

Wysokość opłaty sądowej w sprawach o zapłatę jest uzależniona od wartości przedmiotu sporu stanowi bowiem 5 procent w.p.s. Jeżeli nie wniesiemy należnej opłaty Sąd wezwie nas do uzupełnienia braku w tym zakresie w terminie 7 dni pod rygorem zwrotu wniosku lub pozwu. Termin ten liczy się od doręczenia powyższego wezwania. Jeżeli nie zmieścimy się w terminie możemy wnosić o przywrócenie tegoż terminu. Jeżeli natomiast wniesiemy prawidłowo opłatę Sąd nada sprawie biegu, co oznacza, że sprawa będzie rozpatrzona, w przeciwnym przypadku Sąd zwróci pozew, czy wniosek z postępowania nieprocesowego, a nasze pismo nie wywoła żadnych skutków prawnych, bowiem nie będzie procedowane.

Powierzenie sprawy adwokatowi lub radcy prawnemu

Aby w sposób najszerszy zabezpieczyć swoje interesy i mieć pewność, że opłata zostanie wniesiona w prawidłowej wysokości i w prawidłowej wysokości można powierzyć tę sprawę adwokatowi lub radcy prawnego. Starsi prawnicy zwykle korzystają ze znaczków opłaty sądowej, natomiast młodsi adwokaci i radcy prawni zwykle wykonują przelew na konto Sądu w imieniu strony.

Gdzie można kupić znaczki opłaty sądowej? 

Znaczki opłaty sądowej można kupić w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu, przy ul. Jana Pawła II 11, w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, przy ul. Lwowskiej 9 oraz w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, przy ul. Kustronia 4.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus