Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ostrożność procesowa

Na czym polega ostrożność procesowa?

Pod pojęciem ostrożności procesowej rozumiemy szereg działań mających na celu uniknięcie negatywnych następstw procesowych, których można się spodziewać. Profesjonalny pełnomocnik taki jak adwokat lub radca prawny powinien przewidywać wszelkie możliwe scenariusze rozwoju sprawy sądowej i w tym celu stosownie się zabezpieczyć. Z uwagi na ten fakt bardzo często w pismach procesowych znajdują się zarzutu na wypadek zgłoszenia zarzutu przez drugą stronę. Dla przykładu z ostrożności procesowej pozwany pomimo kwestionowania roszczenie dochodzonego przez powoda podnosi zarzut potrącenia. Jest to zarzut ewentualny, gdyż pozwany kwestionuje roszczenie powoda co do zasady. Nie mniej jednak na wypadek gdyby Sąd uznał stanowisko powoda za zasadne, aby ograniczyć wartości zobowiązania pozwany chce aby zostało one pomniejszone o wartość wierzytelności, która przysługuje pozwanemu względem powoda. Taki zarzut nazywamy w doktrynie prawa zarzutem ewentualnym. Podobnie jest w przypadku gdy pozwany kwestionuje legitymacje procesowa powoda lub swoją, a pomimo tego faktu podejmuje merytoryczną obronę. Innym przykładem zastosowania tej instytucji jest wniosek ewentualny o rozłożenie świadczenia na raty. Wniosku takiego nie można w żadnym przypadku traktować jako uznanie powództwa. Pozwany we wniosku takim jednoznacznie oświadcza, że kwestionuje żądanie pozwu jednak na wypadek gdyby Sąd przyznał racje powodowi i zasądził na jego rzecz stosowne kwoty pozwany wnosi o rozłożenie świadczenia na raty. W przypadku gdy powództwo zostanie uwzględnione Sąd powinien rozpatrzyć wniosek pozwanego w tym zakresie.

Kiedy warto podejmować działania w ramach ostrożności procesowej?

Dobry prawnik zawsze działań z należytą ostrożnością procesową. Czasami lepiej podjąć działania, które okażą się niepotrzebne lub bezcelowe pod warunkiem, że nie będą one się wiążąc dodatkowymi nakładami finansowymi aniżeli pominąć zarzut istotny z punktu widzenia interesów majątkowych reprezentowanego podmiotu. Oczywiście w przypadku ujawnienia nowych okoliczności w sprawie lub powołania nowych zarzutów przez stronę przeciwną strona ma prawo się do nich ustosunkować. Z profesjonalnego punktu widzenia należy jednak w treści pozwu zawrzeć wszelkie możliwe informacje co pozwoli na przyspieszenie postępowania. Szybkość postępowania jest istotna zwłaszcza w sprawach o zapłatę, gdyż wypłacalność dłużnika może zmieniać się w sposób niekorzystny wraz z upływem czasu.

Pomoc Kancelarii Radcy Prawnego

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej zapraszamy do Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Zapewniamy profesjonalną obsługę prawną gwarantującą najwyższy poziom ochrony interesów majątkowych oraz osobistych obsługiwanych podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus