Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Podział spadku

Czym jest spadek?

Po śmierci danej osoby pozostaje po niej spadek, na który mogą składać się zarówno aktywa jak i pasywa. Po uzyskaniu przez uprawnione osoby dokumentu (może być to akt notarialny lub postanowienie sądu) potwierdzającego nabycie spadku można przejść do podziału spadku pomiędzy poszczególnych spadkobierców. Nie istnieje obowiązek dokonanie jego działu, jednakże wiele osób decyduje się na uregulowanie tych kwestii, gdyż prowadzi to do ustania wspólnoty majątku spadkowego. Zaniechanie dokonania wspomnianych uregulowań prowadzić może w przyszłości do wielu nieporozumień czy problemów, szczególnie gdy do dziedziczenia powołanych jest wielu spadkobierców.

W jaki sposób można dokonać podziału spadku?

Dział spadku może być dokonany w drodze umowy (najczęściej w formie aktu notarialnego, możliwa jest jeśli wszyscy spadkobiercy są zgodni co do podziału spadku) lub na drodze sądowej. W drugim z wymienionych przypadków wniosek mogą wnieść zgodnie wszyscy spadkobiercy lub jeśli istnieje spór- każdy według życzenia przedstawia swój plan podziału spadku. Wielokrotnie zdarza się, że  potrzebna jest wówczas pomoc Radcy Prawnego lub Adwokata, gdyż postępowania spadkowe z natury są trudne, czasochłonne i stresujące. Zapraszamy wówczas do naszych kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu i Rzeszowie, gdzie można otrzymać fachową poradę prawną. Nasz Radca Prawny może sporządzić odpowiedni wniosek oraz reprezentować Państwa interesy na każdym etapie postępowania.

Jakie są koszty postępowania o dział spadku?

Przeprowadzenie działu spadku w Kancelarii Notarialnej jest stosunkowo szybkie, ale wymaga zgody i obecności wszystkich spadkobierców oraz wiążę się z dużymi kosztami (tutaj znaczenie ma wartość majątku). Na drodze sądowej opłaty są stałe (300 zł od zgodnego, oraz 500 zł od niezgodnego wniosku, a jeśli wiążę się z wzniesieniem współwłasności to kolejno 600 zł za zgodny i 1000 zł za niezgodny), można ze względu na trudną sytuację materialną wnosić o zwolnienie z kosztów sądowych. Gdy istnieje rozbieżność co do wartości majątku, należy liczyć się z kolejnym wydatkiem, związanym z pokryciem wynagrodzenia dla biegłego sądowego z zakresu wyceny nieruchomości.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus