Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Pułapki w umowach telekomunikacyjnych

Umowy telekomunikacyjne

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z usług telekomunikacyjnych. Umowy na świadczenie tego rodzaju usług są zwykle bardzo skomplikowane i obszerne. Dlatego właśnie przed ich podpisaniem warto skonsultować się z prawnikiem zwłaszcza gdy określone postanowienia takich umów są niezrozumiałe dla Konsumenta. W praktyce umowy takie są sporządzone w bardzo zawiły sposób z wykorzystaniem wielu definicji legalnych sformułowanych w umowie.

Kontrowersyjne reklamy 

  Ostatnio bardzo popularne są reklamy operatorów, które informują, że oferują oni Internet bez limitu transferu danych. Jest to ewidentne wprowadzenie w błąd Klienta, jeżeli po przekroczeniu określonej ilości danych prędkość pobierania spada do wysokości, która uniemożliwia normalne korzystanie z Internetu. Normalne korzystanie z Internetu jest co do zasady możliwe przy prędkości co najmniej 0,5 mega bajtów na sekundę w zakresie pobierania danych. Na rynku żaden z operatorów co do zasady nie oferuję Internetu bez limitu transmisji z maksymalną prędkością pobierania. Dlatego właśnie przed podpisaniem umowy z dostawcą Internetu mobilnego warto skonsultować się zarówno z prawnikiem jak i specjalistą w dziedzinie IT.

Naruszanie praw Konsumentów 

  Jeżeli chodzi o świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie wykonywania oraz odbierania połączeń telefonicznych to należy uważać na różnego rodzaju pakiety, które są aktywowane automatycznie bez wiedzy Konsumenta. W związku z tym zagrożeniem przy podpisaniu umowy z operatorem należy żądać, aby wszelkiego rodzaju usługi dodatkowe zostały wyłączone. W takiej sytuacji przedsiębiorca lub konsument mogą być zaskoczeni wyższą niż spodziewaną wartością faktury wystawionej przez operatora.  Bardzo często się zdarza, że przedsiębiorcy z uwagi na brak czasu nie decydują się na złożenie reklamacji pomimo, iż ich żądanie jest w sposób oczywisty zasadne. Operatorzy korzystają tutaj na fakcie, że sporne kwoty są stosunkowo niskie, dlatego też dla podmiotu gospodarczego nie jest opłacalnym wytaczanie przeciwko operatorowi sprawy sądowej. Należy jednak stwierdzić, że roszczenia przedsiębiorcy najczęściej są uwzględniane na etapie reklamacji. W przypadku konsumentów pomoc prawną w zakresie sporów z operatorami telekomunikacyjnymi udziela, w szczególności Federacja Konsumentów. Dodatkowo istnieją organy, których celem jest kontrola przedsiębiorców działających w branży telekomunikacyjnej pod względem napuszania zbiorowych interesów konsumentów. Organem takim jest, w szczególności Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kontakt z Nami

  Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie pomaga konsumentom i przedsiębiorcom w sporach wynikających z nieuczciwych praktyk stosowanych przez operatorów komunikacyjnych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus