Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Służebność

Czym jest służebność? 

Służebność jest to ograniczone prawo rzeczowe polegające na możliwość korzystania w pewnym, ograniczonych zakresie z nieruchomości należącej do kogoś innego. Zasady ustanawiania i korzystania ze służebności reguluje kodeks cywilny. Nie jest możliwe posiadanie służebności na nieruchomości własnej. Wyróżniamy służebności osobiste i gruntowe. Służebności gruntowe charakteryzują się tym, że są związane nierozłącznie z dwoma nieruchomościami, a mianowicie nieruchomością obciążaną oraz nieruchomością władnącą. Nieruchomość obciążona to ta, do której prawo do korzystania z niej jest ograniczone przez służebność, natomiast nieruchomość władnąca to ta, na rzecz której ustanowiona jest służebność. Właścicielem służebności jest każdoczesny posiadacz nieruchomości władnącej, na istnienie służebności nie wpływa zatem zbycie nieruchomości. Jednym z rodzajów służebności gruntowej jest służebność drogi koniecznej. Służebność taką ustanawia się w przypadku gdy określona nieruchomość nie posiada dostępu do drogi publicznej, a wówczas należy wyznaczyć przez inną nieruchomości, bądź grunty drogę dzięki, której właściciel będzie mógł się dostać do tej nieruchomości.

Służebność osobista 

Natomiast służebności osobista jest nierozłącznie związana z osobą. Przykładem takiej służebności jest służebność mieszkania. Taka służebność nadaje prawo jej właścicielowi do zamieszkiwania przez określony czas lub dożywotnio w określonej nieruchomości mieszkalnej.

Ustanowienie służebności 

Służebność może być ustanowiona na podstawie umowy stron. Z tym zastrzeżeniem, że umowa taka musi mieć formę aktu notarialnego oraz zostać ujawniona w księdze wieczystej nieruchomości, którą służebność ta obciąża. Za ustanowienie służebności co do zasady należy się właścicielowi odszkodowanie, którego wysokość określa się jako różnice pomiędzy wartością nieruchomości wolnej od obciążeń a nieruchomością obciążoną (wartość służebności). Istnieje również możliwość ustanowienia służebności w drodze orzeczenia Sądu. Dzieje się tak wówczas gdy właściciel nieruchomości nie zgadza się na jej obciążenie służebnością, a jakiś podmiot uważa, że ma prawo żądać od niego ustanowienia takiej służebności.

Kontakt z Kancelarią 

Nasza kancelaria zajmuję się między innymi prawem rzeczowym, dlatego jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, w tym informacje, które będą adekwatne do Twojego, konkretnego przypadku skontaktuj się z Kancelarią Radcy Prawnego Joanna Orłowska-Pączek. Możesz zadzwonić i umówić się na spotkanie lub odwiedzić jedno z naszym biur w Rzeszowie, Jarosławiu, bądź Przeworsku.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus