Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Służebność gruntowa

Brak dostępu do drogi publicznej 

Często posiadacze jakiegoś gruntu mogą napotkać problem polegający na tym, że nie mogą bezpośrednio z drogi publicznej dostać się do swojej działki. Aby właściciel mógł bez przeszkód korzystać z swojej własności przepisy prawa przywidują ustanowienie służebności gruntowej. Tej instrument prawny odgrywa bardzo ważna rolę w prawidłowym funkcjonowaniu kontaktów i stosunków sąsiedzkich, rodzinnych, a także ma duże znaczenie w wykonywaniu prac o charakterze rolniczym.

Na czym polega służebność gruntowa? 

Służebności gruntowej głównie polega na tym, że osoba posiadająca swoją działkę, która nie znajduje się w sąsiedztwie drogi państwowej będzie miała prawo przejazdu lub przejścia przez inną działkę lub działki aby dostać się do swojej własności. Musi to jednak odbywać się w dokładnie określony sposób, przykładem może być przejścia przez znajdująca się w tym terenie ścieżkę lub umowną drogę.

Treść służebności gruntowej 

Spotykamy się również z sytuacją kiedy służebność gruntowa będzie polegała na tym, właściciel danego gruntu będzie musiał powstrzymać się od pewnego działania lub w jakiś sposób ograniczyć swoje prawo własności np. nie będzie mógł z określonych przyczyn sadzić na swojej działce wysokich drzew. Inna sytuacja może pozwolić na korzystanie w określonym zakresie właścicielowi  innego gruntu z naszej własności np. poprzez zapewnienie mu dostępu do znajdującej się w obszarze naszej działki studni.  Służebność gruntowa może powstać na podstawie umowy zawartej przez zainteresowane strony. Może być także ustanowiona orzeczeniem sądowym lub być wynikiem rozstrzygnięcia decyzji administracyjnej. Istnieje również możliwość, że będzie ona nabyta na podstawie zasiedzenia.

Zasady korzystania ze służebności 

Należy jednak pamiętać, że korzystanie ze służebności  musi odbywać się w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać korzystanie z swojej własności właścicielowi nieruchomości nią obciążonej. Obie strony który ona dotyczy musza wywiązywać się ze swoich praw i obowiązków z niej wynikających zgodnie z zasadami współżycia społecznego.

Porada prawna w indywidualnej sprawie dotyczącej prawa rzeczowego i obligacyjnego 

Aby zasięgnąć dokładnej i wyczerpującej porady w zakresie omawianego tematu najlepiej udać się do specjalisty z dziadziny prawa cywilnego -radcy prawnego lub adwokata, który w precyzyjny sposób wyjaśni nam to zagadnienie prawne i pomoże w sytuacji gdy potrzebne nam jest sporządzenie umowy ustanawiającej  służebność gruntową tak aby nasze interesy i potrzeby był jak najlepiej zabezpieczone. Pani Radca Prawny Joanna Orłowska- Pączek udzieli niezbędnej porady prawnej w takich sprawach i w swoich kancelariach w Rzeszowie, Jarosławiu lub Przeworsku.       

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus