Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Siedziba przedsiębiorcy

Zasady ustalania siedziby przedsiębiorcy

Każdy przedsiębiorca musi wskazać w rejestrze właściwym lub ewidencji swoją siedzibę. Siedziba jest to miejsce gdzie przedsiębiorca faktycznie prowadzi działalność gospodarczą, np. prowadzi sprzedaż towarów, czy też świadczenie usług. W przypadku przedsiębiorców będących osobami prawnymi (np. spółki zoo, spółki akcyjne) siedzibą jest co do zasady miejsce gdzie odbywają się posiedzenia organów zarządzających takimi podmiotami gospodarczymi. Obowiązek wskazania siedziby ma między innymi na celu możliwość przeprowadzenia kontroli przedsiębiorcy przez organy państwowe. W siedzibie najczęściej znajduje się także dokumentacja księgowa, jednak nie zawsze tak się dzieje.

Lokal siedziby

Przedsiębiorca może wskazać jak swoją siedzibę wyłącznie lokal, lub budynek do którego posiada podstawę prawną inaczej zwaną tytułem prawnym. Podstawę prawną taką może stanowić własność, ograniczone prawo rzeczowe, lub też stosunek obligacyjny taki jak stosunek najmu, czy umowa o wirtualne biuro. Nie ma też przeszkód, aby podstawą nawiązania takiego stosunku był podnajem. Oczywiście w takim przypadku konieczne jest uzyskanie zgody Wynajmującego na rozporządzenie prawem najmu w takim sposób. Zgodnie jednak z przyjętą linią orzeczniczą i poglądami literatury brak zgody Wynajmującego nie skutkuje sankcją nieważności umowy podnajmu. W celu wskazania siedziby można również skorzystać z bardzo popopularnego ostatnimi czasy rozwiązania jakim jest wirtualne biuro. W takim jednak przypadku warto zadbać o to, aby umowa o wirtualne biuro obejmowała także podnajem. Co prawda przepisy prawa tego nie wymagają, jednak praktyka organów podatkowych jest taka, że akceptują one umowy o wirtualne biuro pod warunkiem, że znajduje się w nich zapis o podnajmie. Umowę taką w razie wątpliwości można skonsultować z adwokatem lub radcą prawnym, który posiada wiedzę i doświadczenie  praktyczne w tego rodzaju sprawach.

Weryfikacja siedziby przedsiębiorcy

Weryfikacji siedziby przedsiębiorcy dokonuje przede wszystkim Urząd Skarbowy. Kontrolę takie mają na celu wykrycie przestępstw i wykroczeń podatkowych.  Organy upoważnione do prowadzenia Krajowego Rejestru Sądowego czy też Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej co do zasady nie przeprowadzają kontroli w celu weryfikacji podanego przez przedsiębiorcę adresu siedziby. Nie dotyczy to przypadków, gdy organy takie zostaną zawiadomione, że rzeczywiście przedsiębiorca posługuje się adresem do którego nie przysługuje mu żadna podstawa prawna.  

Pomoc Kancelarii

Nasza Kancelaria znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat prawnym uwarunkowań dotyczących siedziby przedsiębiorcy zapraszamy do kontaktu.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus