Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Skutki ugody dla dłużnika

Kiedy warto zawrzeć ugodę z wierzycielem

W niektórych przypadkach warto jest zawrzeć ugodę z wierzycielem. Na podstawie ugody obie ze stron zrzekają się części swoich uprawnień w celu dojścia do kompromisu. Ugoda pozwala na ograniczenie wydatków związanych z procedurą sądową takich jak opłata sądowa, czy koszty wynagrodzenia zawodowego zastępcy procesowego. Nie zawsze jednak zawarcie ugody opłaca się dłużnikowi. W niektórych przypadkach zawarcie ugody leży tylko i wyłącznie w interesie wierzyciela. Dzieje się tak, gdy dochodzona przez wierzyciela kwota uległa przedawnieniu. W takim przypadku nie może on się domagać zapłaty od dłużnika w drodze przymusu państwowego, może jednak dobrowolnie spłacić zobowiązanie. Zawarcie ugody niweczy skutek przedawnienia, dlatego przez podjęciem decyzji w tym zakresie najlepiej skonsultować się najpierw z adwokatem lub radcą prawnym. Bardzo często w takich sytuacjach to wierzyciel lub działająca w jego imieniu firma windykacyjna dąży do zawarcia ugody. Należy tutaj pamiętać, że istnieje możliwość zawarcia ugody zarówno w formie pisemnej, w tym do protokołu toczącej się rozprawy, ale także w formie ustnej. Nie jest przy tym wykluczone, aby ważną ugodę zawarto podczas rozmowy telefonicznej nagrywanej przez wierzyciela. Taka praktyka jest często stosowana przez nieuczciwych wierzycieli w stosunku do dłużników, których wierzytelności już dawno się przedawniły. Działanie takie ma na celu uzyskanie zapłaty zobowiązania przy wykorzystaniu niewiedzy dłużnika. Warto również w trakcje takiej rozmowy wyraźnie zakomunikować, że nie wyraża się zgody na jej nagrywanie przez drugą stronę. W takiej sytuacji najlepiej żądać aby wierzyciel lub działające w jego imieniu podmioty sformułowały żądanie na piśmie i odmawiać udzielania jakichkolwiek informacji przez telefon.

Treść ugody

W przypadku zawarcia ugody wierzyciel decyduje się przeważnie na rozłożenie obowiązku zapłaty na raty bez ich oprocentowania, odroczenie obowiązku zapłaty na pewien okres, rzadziej wierzyciel decyduje się natomiast na całkowite lub częściowe umorzenie całości lub części zobowiązania. Takie działanie może wynikać po pierwsze z faktu, iż wierzytelności została przedawniona lub z okoliczności polegającej na tym, że egzekucja z majątku dłużnika mogłaby okazać się bezskuteczna. W przypadku ugody procesowej strony znoszą zazwyczaj wzajemne koszty procesu. Więcej informacji uzyskasz w Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu, a także Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług prawnych.

Skutki zawarcia ugody

Zawarcie ugody łączy ze sobą w wielu przypadkach nieodwracalne skutki zarówno dla wierzyciela jak i dłużnika. W związku z tym faktem ugodę powinien sporządzić prawnik, który poinformuje obie strony o jej skutkach.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus