Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Sprzeczność postanowień umowy

Zapotrzebowanie na umowy

W dzisiejszych czasach rozwój wszelkiego rodzaju stosunków ekonomicznych generuje zapotrzebowanie na coraz bardziej skomplikowane umowy. Umowy takie dotyczą zwykle stosunków ekonomicznych pomiędzy podmiotami gospodarczymi, lub pomiędzy przedsiębiorcami i Konsumentami. Zasadą jest, że strony mogą w sposób dowolny ukształtować treść stosunków prawnych. W przypadku jednak gdy umowa jest zawierana z Konsumentem występują spore ograniczenia, które mają na celu uniemożliwienie wykorzystywania silniej pozycji przedsiębiorcy. Niezależnie od tego nawet gdy umowa nie jest zawierana z Konsumentem istnieją pewne przepisy powszechnie bezwzględnie obowiązującego prawa.

Przykłady sprzecznych postanowień umowy w praktyce

W niektórych sytuacjach może dochodzić również do tego, że niektóre postanowienia umowy są ze sobą sprzeczne. Dla przykładu jeżeli w jednym postanowieniu strony umawiają się na określone wynagrodzenie, a w innym kwota tego wynagrodzenia jest niższa zachodzi sprzeczność postanowień umowy. W takiej sytuacji w przypadku powstania sporu należy ustalić rzeczywistą treść umowy. W tym przypadku mogą być powołani  świadkowie na tę okoliczność, czy też inni dowody. W orzecznictwie przyjmuje się również, że w przypadku sprzeczności postanowień umowy należy ją interpretować w sposób niekorzystny na strony, która sporządziła kontrakt. Jest to zrozumiałe gdyż właśnie ten podmiot ponosi odpowiedzialność za błędu znajdujące się w umowie.

Interpretacja sprzecznych postanowień umowy 

Z orzecznictwa wynika również to, że nie należy w każdej sytuacji przypisywać decydującej roli treści umowy. Linia orzecznictwa Sądu Najwyższego w tym zakresie podlegała zmianie. Istnieją również sytuację, w których strona umyślnie  w sposób sprzeczny lub nieprecyzyjny formułuje postawienia umowy w celu wprowadzenia drugiej strony stosunku w błąd. W takiej sytuacji nie budzi wątpliwości, że takie postanowienia powinny być interpretowane na korzyść pokrzywdzonej strony. Postanowienia umowy nie mogą również wypaczać podstawowych elementów danego stosunku prawnego. Nie można dla przykładu zawrzeć umowy sprzedaży nieodpłatnej. Gdyż istotą tej umowy jest właśnie odpłatność. W innym przypadku umowa ta będzie traktowana jako stosunek darowizny. W sporach sadowych stronę może reprezentować adwokat lub radca prawny, a z jego upoważnienie również aplikant.

Pomoc prawna w sporządzaniu umów? 

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w celu zredagowania umowy, która będzie zgodna z zasadami prawidłowego konstruowania tego typu umów zapraszamy do Kancelarii. Stworzymy dla Ciebie umowę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.  Nasze biura znajdują się w Przeworsku, Jarosławiu i Rzeszowie

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus