Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Telefony od firm windykacyjnych

Kto zajmuje się windykacja należności? 

Bardzo często jest tak, że egzekucją zobowiązania nie zajmuje się sam wierzyciel, ale inne podmioty pośredniczące. Mogą to być to zarówno typowe firmy windykacyjne jak i firmy, które zajmują się skupowaniem wierzytelności. Firmy windykacyjne oraz inne podmioty zajmujące się zarządzaniem wierzytelnościami własnymi lub cudzymi dążą zwykle w pierwszej kolejności do tego, aby dłużnik sam dobrowolnie spełnił zobowiązanie. Poprzez zarządzanie wierzytelnościami należy rozumieć wszelkie czynności związane z wykonywaniem praw wynikających z wierzytelności takich jak podejmowanie działań mających na celu dobrowolne lub przymusowe zaspokojenie wierzytelności czy zabezpieczenie jej spełnienia w przyszłości. Zarządzanie polega także na obsłudze administracyjno-finansowej na bieżąco spłacanych rat kredytów. Należy bowiem znaczyć, że zobowiązania co do zasady w większości przypadków są dobrowolnie i terminowe spłacane przez dłużników.

Co może pracownik firmy windykacyjnej?

Pracownicy firm windykacyjny w pierwszej kolejności dzwonią do dłużników zwłaszcza jeżeli dochodzona wierzytelność uległa przedawnieniu. Pracownik taki informuje zwykle o tym, że rozmowa jest nagrywana. Firmy windykacyjne nagrywają rozmowy głównie w celu uzyskania oświadczenia dłużnika o uznaniu długu. Oświadczenie takie niweczy wszelkie skutki związane z przedawnieniem wierzytelności dlatego właśnie jest tak bardzo istotne. Firmy windykacyjne w trakcie rozmowy z Klientem żądają także podania adresu jego zamieszkania. Bardzo często bowiem wierzyciel nie dysponuje adresem zamieszkania dłużnika w związku z przejściem obowiązków dłużnika na podmiot trzeci, np. w skutek dziedziczenia. Udzielenie tych informacji znacznie ułatwi dochodzenie praw przez wierzyciela, nie jest jednak zbieżne z interesem dłużnika. W dalszej kolejności firmy windykacyjne zwykle przesyłają na adres dłużnika wezwanie do zapłaty. Wcześniej zwykle w takim piśmie dłużnik był informowany o dacie zawarcia umowy stanowiącej podstawę zobowiązania, a nawet o dacie jego wymagalności dzięki czemu w łatwy sposób można było ustalić, że zobowiązanie uległo przedawnieniu. Niestety aktualnie bardzo częstą praktyką jest nie podawanie tych informacji w wezwaniach do zapłaty co powoduje dezorientację dłużników.

Jak pomagamy? 

Kancelaria pomogła już wielu dłużnika szukającym pomocy prawnej w celu ochrony przed niesłusznym roszczeniami wierzycieli. Zapraszamy do umówienia spotkania w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Dokonamy wszechstronnej analizy Twojej sprawy w wskażemy dalszy kierunek działań.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus