Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Ubezpieczenie kredytu

Na czym polega ubezpieczenie kredytu? 

W przypadku zaciągnięcia kredytu w niektórych przypadkach warto jest skorzystać z oferty jego ubezpieczenia. Co oczywiste wiąże się to z dodatkowymi, najczęściej stosunkowo wysokimi kosztami jednak zapewnia to pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Bardzo często to instytucja udzielająca kredytu, np. bank obligatoryjnie ubezpiecza kredyt. Jest to zarówno gwarancja dla banku jak i dla dłużnika, który otrzyma pomoc w przypadku zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Najczęściej kredyt ubezpieczany jest u podmiotu trzeciego, innego niż wierzyciel. W przypadku gdy dłużnik rezygnuje z ochrony ubezpieczeniowej najczęściej instytucja kredytowa żąda, aby podpisał stosowne oświadczenie o tej rezygnacji.

Rodzaje ubezpieczeń kredytowych

Wyróżniamy różnego rodzaju ubezpieczenia kredytu pod względem charakteru zdarzenia ubezpieczeniowego. Przede wszystkim można mówić o ubezpieczeniach na wypadek śmierci dłużnika. W takiej sytuacji za zobowiązania zmarłego dłużnika nie będą odpowiadać jego spadkobiercy, a bank uzyska kwotę wynikającą z zaciągniętego zobowiązania od ubezpieczyciela. Warto również ubezpieczyć kredyt na wypadek utraty pracy w takim przypadku dłużnik może bowiem mieć problemy ze spłata zobowiązania. Podobnie jest w przypadku powstania częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy. Taka sytuacja może również być objęta ochroną ubezpieczeniową. W przypadku zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego to ubezpieczyciel będzie zobowiązany do spłaty zaciągniętego zobowiązania. W niektórych umowach natomiast dłużnik otrzyma odszkodowanie na poczet należnych wierzycielowi rat kredytu. W tym celu dłużnik powinien jak najszybciej zgłosić zdarzenie ubezpieczeniowe. Najczęściej ubezpieczyciel udostępnia gotowy formularz na tę okoliczność, który dłużnik powinni uzupełnić i odesłać w raz z konieczną dokumentacją na adres jednostki Zakładu Ubezpieczeń. W przypadku uwzględnienia w całości żądania dłużnika sprawa jest co od zasady zakończona. W innym przypadku dłużnik może skierować sprawę z powództwa cywilnego przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń do Sądu. W sprawie tej ubezpieczyciel najczęściej jest reprezentowany przez adwokata lub radcę prawnego. W przypadku gdy ubezpieczyciel przegra będzie zobowiązany do zapłaty odszkodowania, a dodatkowo obciąża go także koszty procesu.

Pomoc prawna w sprawach umów ubezpieczenia

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat ubezpieczeń kredytów zapraszamy do Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. W przypadku powstania stanu niewypłacalności warto w pierwszej kolejności rozważyć kwestię skorzystania z uprawnień wynikających z ochrony ubezpieczeniowej. Warto zaznaczyć, że wyplata odszkodowania nie następuje automatycznie, ale wymaga inicjatywy ubezpieczonego.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus