Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Udział organizacji pozarządowych

Udział organizacji pozarządowych w postępowaniu cywilnym

W postępowaniu cywilnym udział mogą wziąć również organizacje pozarządowe. Organizację te zazwyczaj reprezentują interesy określonej kategorii podmiotów. Przykładem takiej organizacji jest Federacja Konsumenta. Federacja ta zajmuje się ochroną indywidualnych interesów Konsumentów. Organizacje pozarządowe mają przyznane przez przepisy kodeksu postępowania cywilnego określone uprawnienia. Przepisy wymieniają określone rodzaje spraw w których możliwy jest udział organizacji pozarządowych. Udział ten obejmuje zarówno możliwość wytoczenia powództwa jak i przyłączenie się do już toczącego się postępowania. Do tej kategorii spraw należą sprawy o alimenty. Jest to zrozumiałe z uwagi na fakt, że osoby uprawnione do alimentacji nie stać na usługi zawodowego zastępcy procesowego w osobie adwokata lub radcy prawnego dlatego zwracają się o pomoc do organizacji pozarządowych. Podobnie jest w sprawach z zakresu ochrony konkurencji o konsumentów. W takiej sytuacji Konsument jest zazwyczaj stronaąsłabszą w starciu z profesjonalnym przedsiębiorcą.  W takiej sytuacji Konsument bardzo często zwraca się o pomoc takiej organizacji dzięki czemu uzyskuje on pomoc specjalistów z zakresu ochrony konsumentów.  Kategorią spraw, w których możliwy jest udział organizacji pozarządowych są sprawy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Działalność organizacji pozarządowych, których celem jest ochrona środowiska są zakorzenione w społeczeństwie demokratycznym i mają wieloletnią tradycje.

Procedury obowiązujące organizacje pozarządowe

Organizacje pozarządowe mogą przystępować do postępowania lub je wszczynać w imieniu osoby fizycznej. W organizacjach takich zwykle pracują prawnicy, w tym aplikanci lub też radcy prawni oraz adwokaci. W niektórych przypadkach organizację takie mogą również brać udział w postępowaniu po stronie przedsiębiorcy. Warunkiem w tym przypadku jest jednak to, aby przedsiębiorca ten prowadził spór z innym przedsiębiorcą, a nie konsumentem. Dodatkowo przedmiotem tego spory musi być kwestia związana z prowadzoną działalnością gospodarczą. Do organizacji pozarządowych w tym zakresie stosuje się odpowiednio przepisy o prokuratorze wytaczającym powództwo na rzecz osoby fizycznej jeżeli organizacja ta wytacza takie powództwo z wyjątkiem artykułu 58 kodeksu postępowania cywilnego (zdanie drugie). W przypadku natomiast przyłączenia się organizacji pozarządowej do postępowania zastosowanie znajdują przepisy o interwencji ubocznej.

Pomoc prawna ze strony Kancelarii

Kancelaria Radcy Prawnego, na stronie której się znajdujesz ma swoje biura w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się również z innymi artykułami na naszym blogu. 

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus