Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Umowa leasingu

Na czym dokładnie polega umowa leasingu? 

Umowa leasingu polega na tym, że jedna ze stron zwana finansującym nabywa rzecz i oddaje ją do korzystania drugiej stronie zwanej korzystającym. Leasingodawca musi być przedsiębiorca w rozumieniu kodeksu cywilnego, nie jest natomiast istotne, czy leasingodawca nabył przedmiot leasingu, czy był on już jego własnością wbrew literalnemu brzmieniu przepisu definiującego umowę leasingu. W zamian za oddanie rzeczy do korzystania finansującemu przysługuje płatne w ratach wynagrodzenie, którego łączna suma odpowiada przynajmniej cenie przedmiotu leasingu.

Przedmiot umowy leasingu

Najczęściej przedmiotem umowy leasingu są samochody osobowe i dostawcze. I właśnie taki rodzaj leasingu jest w obrocie najbardziej znany. Popularny jest również leasing maszyn i urządzeń służących do prowadzenia działalności gospodarczej. Nie jest natomiast stosunkiem leasingu, tzw. „leasing pracownicze”, jest bowiem tylko potoczna nazwa zatrudniania pracowników za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy tymczasowej.

Wykup przedmiotu leasingu 

Wbrew obiegowej opinii nie jest elementem konstytutywnym umowy leasingu postanowienie zobowiązujące przeniesienie przez leasingodawcę na rzecz leasingobiorcy przedmiotu leasingu po spełnieniu przez korzystającego wszystkich rat wynikających z umowy. Niezależnie od tego najczęściej w umowach takich znajduje się takie postanowienie wobec faktu, że po upływie określonego czasu, z którym związane jest zużycie rzeczy leasingodawca nie jest tak bardzo zainteresowany zwrotek przedmiotu leasingu. Przeniesienie przedmiotu leasingu nie następuje również automatycznie, wymaga bowiem złożenia stosowanego oświadczenia woli przez finansującego.

Rodzaje leasingu

Można wyróżnić leasing bezpośredni, gdy korzystający zawiera umowę bezpośrednio z producentem danego towaru oraz leasing pośredni polegający na tym, iż finansującym jest wyspecjalizowane przedsiębiorstwo zajmujące się finansowaniem leasingu. Niekiedy w umowach leasingu występuje dodatkowo poręczyciel, który stanowi osobowe zabezpieczenie spłaty przez korzystającego rat wynikających z umowy. Przedmiotem leasingu mogą być zarówno przedmioty przeznaczone do użytku komercyjnego, towary konsumenckie jak i dobra o charakterze inwestycyjnym. 

Pomoc Kancelarii

Moja Kancelaria zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, które reguluje umowy nazwane, w tym umowę leasingu. Doradzam zarówno finansującym jak i korzystających z przedmiotu leasingu. Moje kancelarie zlokalizowane są w następujących miastach województwa Podkarpackiego: Jarosław, Przeworsk, Rzeszów.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus