Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Umowa powiernictwa

Na czym polega umowa powiernictwa? 

Umowa powiernictwa jest jedną z umów nienazwanych, do której stosuje się odpowiednio przepisy umowy zlecenia, jednak która nie znajduje wprost adresowanej do niej regulacji przepisów kodeksy cywilnego. Stronami tej umowy jest z jednej strony powierzający, który dokonuje przysporzenia drugiej strony umowy w celu osiągnięcia określonego celu gospodarczego oraz powiernik, który rzecz tą przyjmuje i nią zarządza w sposób określony w umowie powiernictwa. Rzecz będąca przedmiotem powiernictwa może zostać przekazana na własność powiernikowi, wówczas możemy mówić o powiernictwie fidycjarnym. Jeżeli natomiast własność rzeczy pozostaje u powierzającego, a powiernikowi przysługuje wyłącznie prawo do zarządzania i rozporządzania rzeczą ma miejsce powiernictwo upoważniające. W przypadku gdy na powiernika powierzający przenosi własność rzeczy w umowie tej powinno znaleźć się postanowienia umożliwiające odzyskanie własności tej rzeczy w przypadku gdy powiernik postępuje niezgodnie z umową.  Istnieje również możliwości zabezpieczenia interesów powiernika wynikających z zwartej umowy powiernictwa poprzez zastrzeżenie kary umownej od powiernika na rzecz powierzającego, w przypadku gdy ten drugi nie wykona zobowiązań wynikających z umowy lub wykona je w sposób nienależyty. Sporządzenie umowy powiernictwa można powierzyć również adwokatowi lub radcy prawnego

Powiernictwo finansowe. Na czym polega? 

W praktyce gospodarczej bardzo często spotyka się umowy powiernictwa finansowego w zakresie egzekucji zaległym zobowiązań. Dotyczy to przede wszystkim rynku windykacyjnego. Podmioty gospodarcze, które świadczą pewnego rodzaju usługi i z tego tytułu przysługują im niezaspokojone wierzytelności zawierają umowy powiernictwa z firmami windykacyjnymi, których celem jest egzekucja tych zobowiązań. W tym przypadku może to być zarówno powiernictwo z przeniesieniem własności wierzytelności (cesja), jak i powiernictwo upoważniające.

Skutki podatkowe umowy 

Umowa powiernictwa rodzi też szczególne skutki podatkowe. W takim przypadku zgodnie z indywidualnymi interpretacjami podatkowymi obowiązki podatkowe wynikające z przedmiotu umowy należą do powierzającego. Nawet jeżeli powierzający przeniósł własność rzeczy na powiernika to na powierzającym będzie ciążył obowiązek rozliczenia transakcji związanych z przedmiotem umowy powiernictwa, bowiem na podstawie umowy powiernictwa powiernik nie dokonuje definitywnego nabycia rzeczy będącej przedmiotem powiernictwa (musi się rozliczać za każdym razem z powierzającym).

Blog Kancelarii

Aktualnie znajdujesz się na blogu Kancelarii Radcy Prawnego w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do lektury innych artykułów znajdujących się na blogu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus