Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Utrata tytuły wykonawczego

Czym jest tytuł wykonawczy? 

  Tytuł wykonawczy to dokument zaopatrzony w klauzule wykonalności, który umożliwia wszczęcie postępowania egzekucyjnego. W klauzule wykonalności może być zaopatrzona decyzja administracyjna, orzeczenie Sądu, nakaz zapłaty wydany przez referendarza, a w niektórych przypadkach również akt notarialny. Zasadą jest, że orzeczenie i decyzję nie są wydawane zainteresowanym w oryginale, lecz w uwierzytelnionych odpisach. Inaczej jest w przypadku tytułów wykonawczych, gdyż są one stronie doręczane w oryginale. Jest to zrozumiałe, ze względu na konieczność uniknięcia sytuacji polegającej na tym, że nieuczciwy wierzyciel wykorzysta tytuł wykonawczy wielokrotnie. Dla przykładu wierzyciel dysponujący kilkoma tytułami wykonawczymi mógłby żądać wszczęcia postępowania egzekucyjnego przed kilkoma komornikami. Po skutecznym zakończeniu egzekucji komornik nanosi na tytuł wykonawczy stosowną adnotacje powodującą, że ponowne wszczęcie egzekucji na jego podstawie staje się niemożliwe. Tytuł wykonawczy może być również zwrócony dłużnikowi.

Co w przypadku, gdy utracisz tytuł wykonawczy? 

  W sytuacji gdy z jakieś przyczyny tytuł wykonawczy zaginie wierzyciel nie jest pozbawiony ochrony prawnej. W takiej sytuacji istnieje możliwość zwrócenia się do Sądu o ponowne wystawienia tytułu wykonawczego. Wniosek taki podlega opłacie sadowej w kwocie 40 zł, z której wnioskodawca może być zwolniony jeżeli wykaże, że nie jest w stanie  jej ponieść bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i swojej rodziny. We wniosku wierzyciel powinien opisać okoliczność, które towarzyszyły zgubieniu lub utraceniu tytułu wykonawczego. W postępowaniach tych Sąd orzeka dopiero po przeprowadzenie rozprawy. W toku tej rozprawy Sąd może przesłuchać świadków oraz strony. Jeżeli Sąd przychyli się do żądania wierzyciela wydaje nowy tytuł wykonawczy. Jest to postępowanie formalne, w którym nie bada się zasadności roszczenia, a jedynie to czy tytuł wykonawczy rzeczywiście zaginął lub uległ zniszczeniu jak twierdzi wierzyciel. Warto jednak pamiętać, aby dochować należytej staranności, w celu zapobiegania sytuacją kiedy konieczne stanie się ponowne wydanie tytułu wykonawczego, gdyż wiąże się to dodatkowym wydatkiem co prawda niewielkim oraz generuje dodatkowe formalności które wiążą się ze stosunkowym dużym nakładem czasu.

Jakimi sprawami się zajmujemy? 

  Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie pomaga zarówno w sporach merytorycznych jak i w postępowaniach formalnych takich jak sprawy o nadanie klauzuli wykonalności, czy ponowne wydanie tytułu wykonawczego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus