Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Wezwanie do ustanowienia służebności przesyłu

Na czym polega służebność przesyłu?

Służebność przesyłu jest ustanawiana na nieruchomościach, na których znajdują się instalację służące do przepływu paliw, czy też prądu. Do instalacji tych należą zarówno słupy energetyczne, jak i linie przeprowadzone na powierzchni lub podziemną, a także wszelkiego rodzaju rurociągi. Takie instalację utrudniają właścicielowi możliwość korzystania z gruntu, oraz ograniczają możliwości zabudowy. W celu ustanowienia służebności przesyłu najlepiej zwrócić się do Zakładu Energetycznego o zawarcie ugody. W takim przypadku zakład energetyczny, najczęściej w terminie 30 dni od otrzymania takiego pisma przedstawi swoją ofertę rozwiązania problemu. Najczęściej jednak oferta ta nie satysfakcjonuje właściciela nieruchomości, nie mniej jednak próby polubownego załatwienia spory w niektórych przypadkach mogą odnieść pozytywny skutek i skrócić okres oczekiwania na zapłatę wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu.

Ustalenie wartości służebności przesyłu

Przed wezwaniem Zakładu Energetycznego do zawarcia ugody można zlecić wstępne oszacowanie wartości służebności. Jest to zalecane rozwiązanie z uwagi na fakt, iż wtedy właściciel nieruchomości ma informację na temat tego ile orientacyjne mogą być warte służebności przesyłu i jakiej kwoty może żądać w wezwaniu. Jeżeli Zakład Energetyczny zgodzi się na przedstawioną propozycje można umówić wizytę u notariusza, który sporządzi stosowny akt notarialny. Umowa o ustanowieniu ograniczonego prawa rzeczowego jakim jest służebności przesyłu musi być sporządzona w formie aktu notarialnego. W wezwaniu do zawarcia ugody trzeba dokładnie wskazać jakich działek ono dotyczy oraz określić numer księgi wieczystej, która jest prowadzona dla tych działek. Nie ma konieczności załączania odpisu z księgi wieczystej, gdyż Zakład Energetyczny może samodzielnie sprawdzić kto jest jej rzeczywistym właścicielem.

Wezwanie do ustanowienia służebności przesyłu 

W wezwaniu do ustanowienia służebności przesyłu w trybie polubownym można również nie określić żądanej kwoty. W takim przypadku to Zakład Energetyczny jako pierwszy zaproponuje ofertę, a w takim przypadku właściciel będzie mógł zweryfikować ustalenia tego podmiotu w zakresie wyceny. W wezwaniu takim należy również pouczyć Zakład Energetyczny, ze w przypadku nie dojścia do porozumienia sprawa zostanie skierowana na drogę procedury cywilnej. Jest to rozwiązanie niekorzystne dla obu stron, gdyż wymaga zaangażowania finansowej, w szczególności z tytułu pokrycia opłaty sądowej, czy też wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego.

Kontakt z Nami

W Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie zajmujemy się postępowaniami o ustanowienie służebności przesyłu zarówno na etapie sądowym jak i przedsądowym. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus