Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk, Kraków, Rzeszów to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Upadłość konsumencka Rzeszów

Specjalizujemy się pomocy niewypłacalnym dłużnikom, w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej w Rzeszowie. Załatwimy sprawy kompleksowo w oparciu o udzielone pełnomocnictwo procesowe. Przygotowujemy dokumenty oraz reprezentujemy dłużników przed Sądem.

Upadłość konsumencka Kraków

Reprezentujemy także Klientów w postępowaniach o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Krakowie. Zajmujemy się prowadzaniem spraw upadłościowych przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie. Pomogliśmy już kilkuset Klientom uwolnić się od długów.

Zadzwoń lub napisz. 

Zwrot wniosku do KRS

Zgłoszenie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym

Sporządzenie wniosku o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym, o jego wykreślenie lub zmianie nie jest zadaniem specjalnie trudnym. Nie mniej jednak w tym przypadku ważne jest aby przy wypełnianiu wniosku nie popełnić błędu, gdyż co do zasady będzie on skutkował zwróceniem wniosku. Należy pamiętać również o tym, aby dołączyć do wniosku wszystkie niezbędne dokumenty oraz załączniki. Bardzo częstym błędem przedsiębiorców nie korzystających z pomocy adwokata lub radcy prawnego jest złożenie przedmiotowego wniosku lub obligatoryjnych załączników na nieaktualnych formularzach. Oczywiście nie ma przeszkód, aby wniosek taki złożyć ponownie i nie będzie to się wiązać z dodatkowymi opłatami sądowymi, ale podmiot wpisany do KRS będzie musiał wówczas dłużej poczekać na wprowadzenie zmian.  W zarządzeniu o zwrocie wniosku podmiot zostanie dokładnie poinformowany na czym polegały błędy skutkujące zwróceniem wniosku. W niektórych przypadkach referendarz Sądowy może wezwać do uzupełnienia braków formalnych nie zwracając wniosku. W takim przypadku procedura jest znacznie ułatwiona i wywołuje to ten skutek, że wniosek jest traktowany jak złożony w pierwotnym terminie, a nie w terminie w którym został nieuzupełniony przez stronę. Inaczej jest w przypadku zwrotu kiedy wniosek nie wywołuje żadnych skutków prawnych, tj. traktowany jest jakby nigdy nie został złożony z pewnymi wyjątkami.

Najczęstsze przyczyny zwrotu wniosku

W ostatnich latach bardzo często dochodzi do sytuacji kiedy wniosek jest zwracany z uwagi braku załącznika wskazującego na przedmiot działalności gospodarczej. W związku ze zmianami przepisów każdy przedsiębiorca musi złożyć taki formularz przy okazji dokonania pierwszego wpisu aktualizującego w KRS nie później niż w ciągu 5 lat od wejścia tych przepisów w życie. W przypadku zarządzenia zwrotu wniosku można go jednak złożyć ponownie w terminie 7 dni. W takim przypadku wniosek będzie wywoływał skutki prawne już z chwilą, gdy został złożony po raz pierwszy. W takim przypadku poprawiony wniosek powinien być sporządzony według wytycznych wskazanych przez referendarza Sądowego w zarządzeniu o zwrocie. W takim przypadku istnieje również możliwość zaliczenia wniesionej przy pierwszym wniosku opłaty sądowej oraz opłaty za ogłoszenie zamian w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Istnieje oczywiście możliwość ponownego wniesienia opłaty, a wówczas poprzednia opłata zostanie zwrócona.

Pomoc w redakcji zgłoszeń do KRS

Nasza Kancelaria zajmuje się pomocą w uzupełnianiu wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego. Istnieje również możliwość wykonania tych czynności na podstawie pełnomocnictwa udzielonego radcy prawnemu. Nasze siedziby znajdziesz w Przeworsku, Jarosławiu, a także Rzeszowie.

Twórcy bloga - adwokat i radcy prawni

Autorem naszych publikacji są prawnicy z naszej Kancelarii, w tym adwokat Piotr Czyżyński, który prowadzi również Kancelarię adwokacką w Rzeszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną adwokata Piotra Czyżyńskiego Kancelaria adwokacka w Rzeszowie.  Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami zamieszczanymi na blogu tej Kancelarii adwokackiej.

Zajmujemy się obsługą osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych między innymi z branży wirtualnych biur w Krakowie i Rzeszowie, transportowej czy księgowej. Prowadzimy stałą obsługę prawną firm bez konieczności wnoszenia stałych opłat abonamentowych.

Zaufali Nam

Kontakt z Kancelarią

Tel.

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)
Jarosław
, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus